Kанал RSS

Kіт в мішку

0

Квітень 6, 2019 від Галина Пагутяк

 

Чи ви знаєте,що у серпні 1619 року народилась перша  драма українською мовою? У Кам’янці Струмиловій коло Львова  під час ярмарку було поставлено  дві інтермедії живою українською мовою:»Побили горщики»  і «Кіт в мішку». Автором їх був Якуб  Гаватович зі Львова. Присвячено їх було Регіні Жолкевській,  дружині коронного гетьмана, з дому Гербурт. Уявіть собі,  актори- спудеї  грали просто на ярмарку сцени з життя ярмарку,й котик був  справжній. Він не постраждав,а просто чкурнув, коли розв’язали мішок. Жодного політичного підтексту базарний люд не зауважив,  бо не було тоді телевізора,Фейсбуку   і демократії також не було. Демократія почалась через 30 років, коли одні захищали свої міста від війська Хмельницького, інші здавали тишком-нишком, і знаєте, хто то був? Босяки,маргінали,які не хотіли працювати.

Палили храми всіх конфесій,бо там міщани шукали захисту. На Поділлі по лісах блукали тигри і леви, випущені зі звіринців, на місці замків виростали джунглі, й Україна лежала в руїнах. Чим це все закінчилось,ви знаєте: протекторатом та окупацією. Зі слабкими не церемоняться, бо гріх не скористатись тим, що лежить долі.

Кота в мішку видавали за лисицю, й обман  відкрився, щойно продавець отримав гроші, і дав драла. Покупцеві лишились  порожній мішок і порожній гаманець.

При тому розкладі, що маємо зараз, якщо оборудка здійсниться , хоч не всі ми беремо участь у ній, краще забрати гроші з банку й тримати їх у валюті в потаємному місці,бо почнеться така турбулентність, що 90-і роки будуть здаватися вам раєм. І ще чимось треба буде оборонятись від бандитів.  Насадіть побільше картоплі й цибулі, запасіться борошном і крупами. Це для тих, у кого шлункові кислоти роз’їли  патріотизм і національну ідентичність. Якщо Польща і Чехія приймуть трудових мігрантів, то вже як жебраків, а не ініціативних українських громадян. Героїчним українцям допомагали, але  тих,хто обрав  кота в мішку  замість боротьби за краще життя, зневажатимуть. Ніхто не буде розбиратися, хто білий, а хто чорний. Хто українець, а хто .манкурт. Ганьбу доведеться змивати  кров’ю.

 

 


0 коментарів »

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *