Kанал RSS

‘Блог’ Kategoria

 1. Фальш по-українськи

  0

  Квітень 19, 2019 від Галина Пагутяк

    Приберіть зі своїх сторінок українські прапори,калину,вінки, вишиванки,  цитати з Ліни Костенко,Степана Бандери,Тараса Шевченка. Не тому що доведеться,можливо, невдовзі їх ховати у скриню, а тому що ви їх недостойні. Приберіть портрети Небесної Сотні, що на стендах коло церков і в школах  по наших селах, відверніться від символічних могил січових стрільців і справжніх могил українських повстанців, не тому,можливо, що все це буде стерте з лиця землі  невдовзі. Бо ви їх недостойні. Не дивіться в обличчя молодих удів, дітей, матерів загиблих у російсько-українській війні – ви  на їх боці, а на боці їх убивць. Ви їх недостойні,бо плюнули в обличчя Великій Матері,обравши Читати більше »


 2. Дегенерація проти нації

  2

  Квітень 13, 2019 від Галина Пагутяк

    Це не лише про майбутні вибори.Радше – взагалі.Логічний наслідок того, що все відбувається за космічними законами.Один із них – НЕ ЗАШКОДЬ! Собі, іншим, природі, завдяки якій ти живеш, своїй країні.Другий закон – ВСЕ ПОВЯЗАНЕ МІЖ СОБОЮ.Брак культури  призводить до браку хліба.Виживають більш розвинені інтелектуально особини, які  швидше дають собі раду з труднощами, не пиляють гілку, на якій сидять, не виколупують  з фундаменту наріжний камінь.Вони розуміють,що потурання особистим симпатіям,образам, бажанням у вирішальні моменти – це шлях деградації. До всього треба підходити прагматично, налаштовуючись не на миттєву втіху, а на тривалу вигоду. Це і є мораль.Найкраще сказав про мораль Монтень, який Читати більше »


 3. Kіт в мішку

  0

  Квітень 6, 2019 від Галина Пагутяк

    Чи ви знаєте,що у серпні 1619 року народилась перша  драма українською мовою? У Кам’янці Струмиловій коло Львова  під час ярмарку було поставлено  дві інтермедії живою українською мовою:»Побили горщики»  і «Кіт в мішку». Автором їх був Якуб  Гаватович зі Львова. Присвячено їх було Регіні Жолкевській,  дружині коронного гетьмана, з дому Гербурт. Уявіть собі,  актори- спудеї  грали просто на ярмарку сцени з життя ярмарку,й котик був  справжній. Він не постраждав,а просто чкурнув, коли розв’язали мішок. Жодного політичного підтексту базарний люд не зауважив,  бо не було тоді телевізора,Фейсбуку   і демократії також не було. Демократія почалась через 30 років, коли одні захищали свої Читати більше »


 4. Вбийте блазня

  0

  Квітень 2, 2019 від Галина Пагутяк

  Вбити блазня  у собі – не злочин. Понад два десятиліття його  плекають як україномовні  ,так російськомовні приколісти, а тепер разом породили  спільного для всіх “героя нашого часу” -цинічного неосвіченого хама. Не вуличного жартуна, який за кілька мідяків смішить юбу селян та ремісників у перерві між виступами силачів,бородатих жінок та ковтачів вогню. А блазня, за чиєю спиною   міжнародна мафія, яка під ваш регіт обдере вас як липку й  залиє кров’ю. Шанувальники Бахтіна з його із пальця виссаною теорією «народної сміхової культури»  і шанувальники КВН  і 95 кварталу – одного поля ягоди. Великий Рабле зашифрував  у своєму романі пошуки істини і свободи,а Читати більше »


 5. За рікою огні горять…

  1

  Березень 29, 2019 від Галина Пагутяк

  За рікою огні горять…   Я бачила відео, де нічні Жовква і Меджибіж оточені кільцем вогню.То було кілька днів тому. Відчула жах,той самий, які відчували мої предки,коли  їх села палили татари, вихоплюючи з вогню ясир.Малих дітей і старих вони вбивали.»За рікою огні горять,там татари полон ділять…» Якби скласти карту спалених земель,то по ній можна визначити рівень не лише екологічної,а й політичної свідомості українців. Тобто її відсутності чи присутності. Саме вони визначають електоральні симпатії. Ті,хто безсилий перед паліями, є співучасниками злочину: місцева влада,правоохоронці, священики,вчителі, громада. Всі. Колишні жертви стали ординцями, кочовим народом, що палив траву у степах. Генетичним непотребом, який відверто Читати більше »


 6. Вибрана цибуля в моєї бабці

  1

  Березень 23, 2019 від Галина Пагутяк

  Коли у 1939 році в Галичину прийшли совіти, то заохочували місцевих разом з ними грабувати панські маєтки,зробивши їх  співучасниками.Потім перейшли до розкуркулення, де також сільський люд міг поживитись  у своїх сусідів. Далі здати повстанців за 500 рублів, навіть зі своєї родини,було легше. У моєї бабці вбили старшого сина. Через тиждень хтось вибрав усю цибулю на городі,а що таке цибуля у повоєнні роки для багатодітної селянської родини,хай вам розкажуть старші люди. У селі, де ніхто  не крав, не посягав на чуже навіть оком.  Для моєї бабці  світ перевернувся. Вона зрозуміла, що  це було дно. Але до кінця життя залишалась шляхетною жінкою Читати більше »


 7. Авторитети безвідповідальної нації

  2

  Березень 16, 2019 від Галина Пагутяк

    Мене важко чимось здивувати, але такого відвертого прислужництва я не сподівалась. Щойно посполиті обурювалися, що інтелектуальна і творча еліта не вказує їм шлях до спасіння, як почалося. »Львівська еліта підтримує на виборах чинного президента.» Всього кілька людей поставило свої підписи, а тінь впала на сотні мислячих і талановитих  галичан. «Спілка письменників підтримує  чинного президента.» Аякже, хтось нас питав, чи ми згодні підтримати. Мене пару разів запрошували на  зустрічі з місцевою владою,як Шевченківського лауреата,як правило,такі бесіди закінчуються підписанством. Та навіть якщо й ні, то мені ці високі чиновник осоружні і я ще не впала в старечий маразм, аби повірити, що Читати більше »


 8. Матриця і 12 праведників

  1

  Березень 9, 2019 від Галина Пагутяк

  «Мій Боже милий, як то мало святих людей на світі стало.»  ( Тарас Шевченко) Якогось дня ти починаєш задихатися від того, що тебе зрадили  ті,хто добре тебе знав колись,з ким розмовляла про все на світі. Озираєшся: хто там ще з тобою?  Боже, як мало. Менше ніж пальців на одній руці. Ні, то не кумири, не авторитети , а просто люди, які раптом змінились. Та й кумири не встромляють ножа у спину. Їх можна створювати знову і знову, але вони не зійдуть з  постаменту задля тебе. Не любитимуть тебе  в горі й бідності. Це так,ніби ти подарувала комусь золотий дукат, а Читати більше »


 9. Ядерна зброя та українська культура

  0

  Лютий 16, 2019 від Галина Пагутяк

    Умови,в яких розвивалася і розвивається українська культура, жахливі й принизливі, але вона стоятиме до останнього воїна. Тих  воїнів стає дедалі менше, а мало би бути навпаки. Бо суспільство поринуло  в апатію внаслідок корупції та стокгольмського синдрому, і вивести з неї може лише природний розвій національної культури. Це – моя думка. Хтось занурений у депресію, хтось веде життя мухи-одноденки, хтось намагається усвідомити стан справ… Ціле покоління виросло, чуючи від батьків: треба валити звідси, бо діла не буде. Ці батьки звикли жити як мурашки, а не як бджоли,які діляться медом з іншими. Юні митці мріють про світове визнання,якийсь міфічний глобальний ринок, Читати більше »


 10. І з щитом, і на щиті

  0

  Лютий 9, 2019 від Галина Пагутяк

  І з щитом, і на щиті Пам’ятаєте,як на початку 1990-х по селах в Галичині  почали масово з’являтися символічні могили січових стрільців? Деякі з них вже занедбані. Там, як правило. не було прізвищ,просто насипана глина,обкладена дерном і зверху березовий хрест. І  табличка -»Борцям за волю України». Садили ще калину поряд і ставили прапор. Когось це навіть дратує,хтось не бачить у тому сенсу, сприймає як звичайний сільський кіч. І ось недавно я дізналась ЧОМУ. З книги Святослава Липовецького»Бандерівці.200 історій з ХХ століття» (в-во»Піраміда»). Окупанти воюють не лише з живими,а й з мертвими,особливо, коли йдеться про військові поховання. Після приходу до влади уряду Читати більше »