Kанал RSS

‘Блог’ Kategoria

 1. Українська ідея

  2

  Червень 13, 2020 від Галина Пагутяк

    Розірвати коло української  карми може лише курс влади і суспільства на  системну українізацію. Хоча зараз воно,звісно,звучить як утопія. Потрібно донести до тих, хто здатний чути, чиї мізки ще на місці, навіть до українофобів, манкуртів та малоросів, що спільна угода щодо підтримки українізації вигідна нам усім. Це те масло, яке дійсно можна мазати на хліб. Не точковий масаж у вигляді  мовного закону, не лагідна українізація, а справжній бліц-кріг. Промоція ідеї незалежності, розквіту, добробуту  через патріотизм до глибини кишені. Мрія про лідерство України у Східній Європі, потужне зростання економіки, якісну освіту для дітей  може реалізуватися лише через компроміс одного ґатунку – Читати більше »


 2. Правда про дикий виноград

  2

  Травень 29, 2020 від Галина Пагутяк

    Я 32 роки прожила в окупації. Я її вже застала. Окупація – це коли не можна говорити правду. Спершу велику,а потім найменшу.А далі тобі затикають рота кляпом і ти так продовжуєш жити до скону. …Біля горіха ріс невеликий кущик дикого винограду, в нас так називають цю ліануз гарним декоративним листям, яке восени набуває червоної барви. Ріс для краси. Але коли хата стала пусткою, ніхто вже не бив виноград по пальцях,  щоб не розростався, якось не до того  було. Він почав стелитися по сітці огорожі, а вся земля край городу була прошита пагонами, які довелося виривати і викидати на  смітник. Читати більше »


 3. Як розпізнати українського патріота

  1

  Травень 23, 2020 від Галина Пагутяк

    Український ліберал закінчується на дорозі до українського села. Я в цьому переконалась давно. Село  в буквальному, і в алегоричному сенсі  головна перепона до злиття України в екстазі як не з високою російською культурою  Пушкіна, Пасткрнака  чи Пелєвіна, то з цивілізованим європейським культурним фастфудом. Або, або. Щоби тільки подалі від національної ідентичності. Карфаген у вигляді культури  селюків мусить бути зруйнований. Як правило,  українські ліберали здобували  освіту в Москві чи є дітьми партійної номенклатури, незалежно від того, куди вони позирають на схід чи на захід. Оце і є справжня причина,що досі ведуться суперечки про визнання  українцями свого  культурно-історичного спадку. У 90-х Читати більше »


 4. Смерть української культури від короновірусу

  1

  Травень 13, 2020 від Галина Пагутяк

    Вистачило б написати цих кілька слів,бо  ця тема важлива лише  для мізерної кількості людей, а вони й так усе розуміють.  Решті –  аби було що їсти і  випити.  Поки одні сидять під столом, вважаючи, що своїм ірраціональним послухом рятують світ, мені хочеться спитати: а який світ ви рятуєте? Свій власний – примітивний,амплітуда відчуттів  якого коливається від страху за своє нікчемне існування, схоже на стерті домашні капці,   і до готовності розірвати на шматки кожного,хто  розуміє :страх не рятує,він просто повільно вбиває і тіло, і душу, і серце. Страх – це спосіб контролювати людину. Упокорені страхом не мають ні минулого,ні майбутнього. Читати більше »


 5. Вони палять – ми гасимо

  0

  Травень 2, 2020 від Галина Пагутяк

    Це – як дві раси,що відрізняються одна від другої наявністю мозку, або можна ще сказати,наявністю морального  інстинкту. Тепер я розумію,чому  моральний інстинкт викликав у Канта безмежне захоплення і подив,бо в цьому людському світі він таки рідкість, як і вміння мислити. По всій Житомирщині палають пожежі. Горять ліси і села. Пожежники все це гасять. Дуже багато пожежників. В той же час на тій же Житомирщині ,на своєму обійсті старенька підпалює траву і сама стає жертвою пожежі. Гітлерівці і Німеччині палили заборонені книги, енкаведисти у селі Смільниця на Старосамбірщині у той час палили монастирські бібліотеки, трохи згодом червоноармійці у Кенігсберзі палили Читати більше »


 6. Ця непотрібна свобода

  3

  Квітень 25, 2020 від Галина Пагутяк

    Люди охоче міняють персональну свободу на послух, бо інфантильність у них плекають упродовж всього життя. Вони охоче міняють свободу,якої і так не знали, на дешеву ковбасу, гроші, ілюзію захисту,»менше зло», успіх, кар’єру, бо тваринного в них більше  ніж людського. Зникнення тварин призводить до того, що природа не терпить порожнечі й перетворює самих  людей на приручених тварин в клітках. Якщо їх не годувати в цих клітках,то вони почнуть їсти одне одного. Якщо годуватимуть, то сидітимуть цих клітках до смерті, що власне вони й роблять зараз. Вони не розуміють,  що таке вільний вибір і нестримне бажання вирватись на волю спійманої капканом Читати більше »


 7. Порожнє місто – місто порожніх

  1

  Квітень 12, 2020 від Галина Пагутяк

  Старі,запрані штори й фіранки звисають з балконів,в глибині скляних акваріумів  видніються бліді обличчя,черешня зі спиляною верхівкою, бо заважала, простягає до них білі рукави. Вітер  ворушить куряву і передчасно опалий цвіт аличі. Холодно. Десь за містом вогонь обгризає кості заквітлого терну, підкрадаючись до загиджених лісів. Христа ніхто не зустріне  ні з пальмовим листям,ні з зарані заготовленою вербою,загорнутою в блискітки. Брама міста виявиться наглухо завареною. Але й ніхто не осипатиме Його прокльонами,коли Він нестиме хрест на Голгофу, і ніхто не кричатиме, обравши замість нього розбійника: «Розіпни Його,розіпни!»  Поки бліді обличчя ховаються за склом своїх тісних акваріумів, судді і прокурори можуть виносити будь-який Читати більше »


 8. Кінець «світу без кордонів»

  0

  Березень 29, 2020 від Галина Пагутяк

    Китайські імператори вкладали величезні ресурси у побудову Великої стіни – кожен наступний все менше розумів,на біса це потрібно, чи не краще просто  мати нормальне вишколене військо і патріотичне населення, готове дати відсіч загарбникам. Для нас – це просто диво світу, за яке заплачено непомірну ціну. Так само  стається зараз з намаганням побудувати комунізм чи рай в окремій країні чи на континенті, сплавивши усі шкідливі виробництва в країни третього світу,і при тому підмінювати поняття етики ліберальними цінностями. Глобалізація, мультикультурність, толерантність, політкоректність – всі ці камені новітньої стіни зараз овіває смертоносний вірусний вітер, завиваючи у безлюдді карантину.  І нема іншого притулку Читати більше »


 9. Мова на карантині

  3

  Березень 23, 2020 від Галина Пагутяк

      Навіть  агонізуючи кістлява рука влади буде намагатися знищити українську мову, як  опору української держави. Навіть якщо половина цих слуг Кремля виздихає від найдемократичнішого у світі вірусу, останнім порухом живих буде бажання затягти у могилу нашу мову. Навіть ринок землі можна поставити на карантин.А зараз вони просто відчувають дуло московського пістолета, приставленого до потилиці. Можливо,йдеться не про купівлю їхніх душ, а про загрозу їхнім дітям в разі відмови виконати завдання. Беручи гроші, отримуючи посаду,і запивши все це брудершафтом з ворогом, вони навіть не усвідомлювали,що їх родини взяті в заручники. І їм зараз дуже страшно, бо навіть усі їхні чималі Читати більше »


 10. Шевченко і постколоніальна свідомість

  1

  Березень 8, 2020 від Галина Пагутяк

  Сучукрліт  як явище  постав із постколоніальної свідомості, і як тільки ця свідомість перестане домінувати в нашому суспільстві, відбудеться  прорив і в літературі. А Тарас Шевченко в нас один на всі віки й іншого не буде. В Івана Нечуя-Левицького є нарис «Шевченкова могила», де він розповідає про  свої відвідини могили в Каневі у 1880 році. Описує магічну красу краєвидів і не забуває зауважити,що на високому почорнілому хресті лишали автографи численні відвідувачі,  і, намагаючись туди дістатись, добряче поруйнували насип. Ні  Нечуя-Левицького, ні Панаса Мирного,ні Анатоля Свидницького,які жили в темні часи переслідування всього українського, не звинуватиш у колоніальній свідомості. Та й небіжка Австрія, Читати більше »