Kанал RSS

Данайці з їхніми дарами

0

Вересень 15, 2020 від Галина Пагутяк

 

 

Після Троянського коня посипались дари данайців. А дзвіночок прокалатав давненько. На патріотичній хвилі , на початку війни, Львову запропонували побалакати  московською .Потім мала відбутись здибанка пісателєй Донбасу і Лугандону з українськими письменниками.Не дуже вийшло. Не сприйняло суспільство категорично. Що ж, підемо іншим шляхом – тіпа європейським. Зачистка програми з української літератури  від знакових творів і заміна їх безталанним укрсучлітом. Невдоволених посікли як капусту,бо ж  постмодерн попереду всієї планети.  Фоліо і КСД тихенько клепали переклади шедеврів укрсучліту  московською,аби читало насєлєніє, яке боїться української мови як чорт ладану,а тому вивчити не може. Автори були не проти, хоч їх і не дуже питали. Так і жили.

Тут раптом  Ілля Стронговський вдарив по святому Львову з улюбленим  у середовищі інтелектуалів Видавництвом  Старого Лева ,яке,виявилось, співпрацює з країною-окупантом. Інтелігенція  розділилась і показала,хто  є хто. Були ридання,плачі видавців і авторів-колаборантів, ні,брешу, спочатку ті  огризались дуже грізно.А вже потім почали нарікати на зацьковування. Цікаво,хто перестав купувати в них книги і як довго це тривало? Видно, не довго.

Троянський кінь зайшов в Україну, тим більше, що влада самі знаєте,яка, і яке, прости Господи, міністерство,  одне й друге. Тим більше, що Європа може багато, але боронити  нашу національну культуру  не в її компетенції. А тут диявол послав на землю підмогу – коронавірус з усіма його економічними наслідками, які особливо боляче вдарили по національній культурі, нелюбій і незахищеній. «Бідна «патріотична мережа книгарень Є,жалібно завиваючи,  оголосила про свою колаборацію з окупантом. Її колишні клієнти заплющували  очі на шалену закрутку  цін та інші не дуже цивілізовані методи, менш відомі загалу, промоцію окремих авторів і т.д. , і залишали в касі  кровні  гроші. Цікаво, доки триватиме бойкот?  Зразу ж , аби розпорошити протести, принесли ще одну порцію данайських дарів – скасування ЗНО з української літератури. Який чудовий подарунок  українофобам! Ваша українська література  ніц не варта, ми вже вигнали її зі школи, тепер з книгарень,і щоб закріпити успіх – зі ЗНО. І який сенс тоді видавати книжки українською мовою і українських авторів? Жодного. Хай вимирають, аби процвітав  російський книжковий ринок.

А що після данайських дарів, яких буде ще немало?  Те, що було завжди. Досвітні огні в темряві  модерного мракобісся, якщо навіть немає гарантії,що сонце взагалі зійде. Чи може нарешті  активний спротив? Наразі Сибір нам не загрожує, і тюрма також.


0 коментарів »

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *