Kанал RSS

Остання реліквія

0

Березень 31, 2015 від Галина Пагутяк

Чимало з нас уявляє собі,що зараз було б, якби Майдан зачистили тоді в лютому минулого року.Можливо, центр спротиву перекинувся б на Галичину, а можливо, і тут його загасили нашою кров»ю. Ніч гніву у Львові вказує на спротив і гасили б його не гумконвої з Росії, а українські війська з танками, що присягли не народові, а Януковичу.Власне на такий варіант знищення української державності й розраховували у Кремлі.Вся промисловість була вже  викуплена росіянами за згодою галицьких хрунів і ліквідована. Ясна річ, те старе виробництво слід було знищити і на його місці створити нове, перспективне. Однак ніхто цього не збирався робити. В разі упокорення, на Україну наклали б санкції і вона стала б тим, чим ніколи не переставала бути – колонією.Звільнені від промисловості та сільського господарства землі стали б товаром.Але не останнім.Останнім товаром були б українці, ті, що залишились. Когось перекупили б, когось пограбували б, а інших зробили б кріпаками.
За таких трагічних обставин, коли продається все, єдиним, що не продається, стала б українська мова, тепер одна з двох державних мов. Поступово її витіснили б з ужитку, вже не так повільно й хитро, як у радянські часи, а так, як у Криму, тільки Крим був уже зрусифікований, а радикально, оголосивши україномовним громадянам підозру в неблагонадійності.Творчу еліту не купували б, а просто загнали б у гетто, періодично роблячи там зачистки. Ту, що не встигла, або не хотіла виїхати до Європи. Якщо колись село, наївне і сентиментальне, висміяне новітніми культуртрегерами, зберегло материнську мову, інтуїтивно відчуваючи, що це його остання реліквія, то тепер, позбавлені засобів для існування селяни, відчужені ментально від землі, просто покинули б її і пішли блукати 40 років по пустелі, шукаючи свого Мойсея.
Ось таку альтернативну історію можна написати. На щастя, цього вже не буде. Остання реліквія вціліла. Тільки не треба її знову ховати в скриню, щоб не дратувати сусідів.Український народ, не чекаючи вказівок, сам створив культурну стратегію і сам її впроваджує. Це – дерадянізація, дерусифікація, захист культурних пам»яток, очищення історії від колоніальної ідеології, українізація.Це та основа, без якої неможлива сучасна цивілізована держава.Волонтери – як завжди попереду.


0 коментарів »

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *