Kанал RSS

Вікна Овертона в українській хаті

1

Січень 19, 2017 від Галина Пагутяк

Вчора переглянула дві серії британського серіалу “Табу», що є ніби ілюстрацією до такого постмодерного явища як вікно Овертона.По-простому: руйнування будинку, в якому ніхто не живе, починається з того, що вітер розбиває в ньому шибку.Легалізація забороненого і аморального починається   з того, що про них починають говорити нейтрально, потім обговорюють, далі полемізують,а потім легалізують. Отож, всім відомий людожер Ганібал Лектор. Він – відразливий і водночас могутній.І багатий.На цьому тлі його збочення виглядає пікантно, хоча нівелює все позитивне – могутність, багатство, інтелект. І ось знову – фільм, де канібал, що вчинив інцест з рідною сестрою, до того ж зрадник Батьківщини,кидає виклик корумпованому Лондону.Втім, тема канібалізму, інцесту і зради, вже відступає на задній план.( Не все так просто. Ну, ж він – син дикунки, і в племені його матері без канібалізму і інцесту не вижили б.А щодо зради Батьківщини, то він наче й не Батьківшину зрадив, а Вест-Індську компанію.А чому б йому, врешті, не бути просто громадянином Всесвіту?)

Мене наразі не дуже цікавить, як далі відбуватиметься легалізація інцесту і канібалізму, але той самий механізм ми помічаємо у діяльності наших ЗМІ. Зросійщення як надпотужна зброя окупантів  відступає на задній план, а з патріотизмом у нас не все так просто.Сепаратисти теж люблять  свої ДНР і ЛНР, вони патріоти, хіба ні?  Не генетичне совкове сміття, яке вважає, що всі йому винні. Росія з ними погано обійшлася, не годує. Давайте їм пригорнемо до серця, бо вони теж люди,у них є малі діти. Ми вбивали їх, вони нас, а у всьому винні олігархи.Забудем і пробачим як це роблять з їхніми родинами у завше гостинному Львові.Російську мову ми розуміємо, ми ж знаємо не одну, а дві мови, а дехто й більше.Ну, а тепер від «за що гинуть наші хлопці» до «за що гинуть бідні сепаратисти» – залишається один крок. Доля тих, хто почував себе українцями в Криму і на Донбасі, і змушений був покинути рідну домівку, втративши все, як-от поет Василь Голобородько, цікавить суспільство значно  менше.

Тих вікон Овертона у нашій українській хаті повідчиняно повно і господарі сховались під лавку та стіл, бо перетяг,та й хату можуть спалити. Пліт давно поламали, а хату встидно замикати,бо скажуть, що негостинні.Табуйовані на час війни теми територіальної цілісності, героїзму наших воїнів у боротьбі з московськими окупантами, зради Батьківщини піддаються у ЗМІ та соцмережах ревізії, обговоренню,з єдиною метою – залишити Україну назавжди в колоніальному ярмі, з чужою мовою і переписаною імперцями історією. І ніхто не покарає,бо ж свобода слова і які можуть бути колонії в ХХІ сторіччі?


1 коментар »

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *