Забіліли сніги…
4Грудень 10, 2021 від Галина Пагутяк
Жити і знати, що твою книгу ніколи не видадуть, музику не зіграють, картину не виставлять. Що вони будуть вічно переховуватись, а повз тебе, нікчемного, вбогого, хворого проходитимуть вгодовані на державних пайках номенклатурники. І що зараз, якщо доживеш, усе буде так само, якщо не знайдеш спонсорів. Не краще живуть і ті колишні повстанці, що боролись за незалежну Україну: пенсія 1200 гривень, що б там не брехала влада. Неосовок, неомарксизм, постмодерн диктують правила новому поколінню, які нічим не відрізняютьться від сталінізму чи брежнєвщини – сиди тихо, не протестуй, і буде тобі добре. Будь порожнім, як бубон всередині, вийми з дзвону свого язик і він нікого не травмуватиме і не тривожитиме цей «веселий цвинтар», як назвав його Стус.
Національне Відродження захлинулось у блювотині масової культури на самому старті. Цьому завадив не лише московський ведмідь, а й свої ж нелюстровані кагебістські шакали. Коли нарешті дійдуть до них руки, не буде вже кого люструвати і судити, як і опричників Голодомору. Бо всі вони пов’язані одним ланцюгом і не буває колишніх кагебістів. У них досить влади, щоб зупинити все живе, творче, справжнє, нав’язати суспільству попит і фальшиві пріоритети й назвати це прогресом та європейством. Лояльність ніколи не сприяла поступу цивілізації.
За цим стоять колишні хлопчики і дівчатка, які читали віршики на літстудіях чи нарадах творчої молоді, і бігали у Перший відділ. Дехто залетів по дурості, дехто хотів зробити кар’єру і отримати роботу в столиці чи на кафедрі, а когось залякали дорожніми роботами замість студентського квитка. Жертви їх доносів теж не всі витримали випробування мідними трубами. Хоч би хтось зізнався, що його завербували. Але ж усі вони підписались кров’ю мовчати довічно. І зізнання одного викличе ланцюгову реакцію.
Суспільство давно вже про те не думає, бо нагадувати йому про справедливість марно – її нема в лексиконі Пані Толерантності. Ну, і що такого, що донос обірвав комусь крила, понівечив долю, допровадив до самознищення? Треба прощати. Тому тема, яку я зачепила у своєму дописі, навряд чи вважатимуть актуальною в розслабленій і ослабленій Україні, яка молиться золотому боввану, а не орієнтується на простого, чесного Христа. Я написала про це, бо коли забіліють сніги, повинно заболіти серце в того, хто його ще має. І вже кілька днів поспіль читаю поезію Ігоря Калинця, якому жовтий листок, що залетів на в’ язничне подвір’я, додав більше духу, ніж усі ваші мудрі підручники по саморозвитку.
Kategoria Блог | Теги:
Тому я не зміг утриматись від коментарю.
Надзвичайно добре написано!
У мене відчуття, що ми своро підемр в підпілля, бо надто все прискорюється.Дякую Вам, пані Евеліно!
А мене б вигнали з Львівського універу, якби не перевелася до Києва.За те, що цікавилася французтким екзистенціалізмом) У мене відчуття дежавю, що треба йти в підпілля знову.Дякую Вам, пані Евеліно.
Пані Галино, втішаюся Вашими книгами від пропащого світу,втікаю від спогадів, де виграють всі оті специ. Один епізод пече і нині, бо близько трапився. У 71році на факультеті української філології Запорізького педінституту створили шевченківський гурток . читали твори Кобзаря, співали пісні, писали вірші, влаштовували вечорниці і колядки. До гуртка линула романтична молодь та й потрапив дехто П., якого “контора” вирішилв випробувати “в деле”. Засланий впорався відмінно. Спляча “контора” збудилася на весь Союз – у місті викрито гніздо буржуазного націоналізму! Нещасних двх викладачів звільнили і заборонили викладати назавжди, студентів звинуватили у шпіонажі і підготовці нац.перевороту, а двох, що посміли заперечувати відправили за грати. Що змінилося нині? Суттєво – нічого.Страждають волелюбні і талановиті. Іноді здається, Апокаліпсис вже настав і треба подбати про опір або схованку, вибір невеликий.Хотілося би, щоб книги можна отримувати, як ліки, або зброю. P.S. Вибачте за багатослів`я.Нехай надається.