Kанал RSS

ТРЦ Львів проти Книжкового Дворика

1

Грудень 29, 2017 від Галина Пагутяк

 

 

 

Страшно, коли мертві ховають живих. На виборах, в закладах освіти і культури, в економіці.Саме це відбувається зараз в країнах, що не зуміли очиститись від совкової гебні і колоніальної меншовартості. Від Академії наук до дитячого садочка, від консерваторії до музичної школи. Порослі мохом, трухляві, жалюгідні в своєму намаганні керувати державою, не маючи ні крихти культури й  бачення майбутнього.  Безсмертні як тролі.

Я бачила, як закривали книгарні у Львові, одна за одною, а інші тримали приміщення, щоб його з часом продати дорожче.  Жодну не відновили. Найкращі приміщення торгують дорогим непотребом, без якого кожен може обійтися.

Львів  перетворився на торгово-розважальний центр для невибагливих совкових туристів, в музеях панує здебільшого мертва тиша, зате не вулицях  забава аж гуде. Я бачила як студенти тусувалися біля «Книжкового дворику», байдуже ковзаючи поглядами по вітрині. Гарний маркетолог відразу б допетрав, що тут треба не книгарню, а  кнайпу чи якийсь фаст-фуд. І це трапиться, бо грошей завжди мало. Бізнес мусить розвиватися, а культура обійдеться?

Люди, які ходили в «Книжковий дворик», не звичайні покупці книжок.Це місце, де можна принести книжки для воїнів, замовити книгу, залишити записку, щось передати. Завсідники їздили на екскурсії, на виступи, проводили презентації, пропагували українську книгу, а обласна адміністрація звітувала. Де вона тепер? Чому не реагує на підняття орендної плати для особливої книгарні? Там сидять ті самі, що закривали книгарні в дев’яності, лицемірні аксакали у вишиванках. Бізнес священний доти,доки він працює для людей, для задоволення їх матеріальних і духовних потреб,  а не для нав’язування попиту на непотрібні й неякісні речі. Рано чи пізно такий бізнес прогорить,а його власник отримає кулю, чи  здохне як  цар Мідас на купі золота. Життя коротке, мистецтво вічне. Зараз  час, коли живі заздрять мертвим, бо ті мають все. Львів тхне мертвечиною, а не кавою для тих справжніх львів’ян, які хочуть повернути собі вкрадене за роки Незалежності.

Я не знаю, чи виграє справу «Книжковий дворик» проти ТРЦ Львів, бо галицьке лицемірство дуже підступне, але піддати обструкції і публічній зневазі тих, хто прирівнює книгарню до крамниці з алкоголем  ми можемо.


1 коментар »

  1. Олександр коментує:

    все сказане, на жаль, і вірно, і сумно. Останні два мери перетворювали Львів у генделик (особливо останній старається) коли кнайпи всі під одну гребінку у одного власника. А сам центр – кнайпа на кнайпі. Пам’ятаю, як А.С. обурювався як це так зникли книгарні з Площі Міцкєвіча!, мовляв, все повернемо і т.п. Звісно ж, нічого не повернулось…І напис “Книги” польською мовою з помилкою над однією з книгарень – це діагноз тій деградації, якій підається місто.Корчмарі – ось ім’я панів міста тепер.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні коментарі