Kанал RSS

Діти, де вас подіти

1

Серпень 2, 2018 від Галина Пагутяк

 

Сучасна, тобто та сама радянська школа плюс корупція і здирництво, що набуло гротескних розмірів, не готує дітей до самостійного життя.З цим, гадаю, усі згодні. Мало того, що 11 років шкільної науки нагадують тюрму Шоушенк, втікати звідти немає сенсу,якщо ти не маєш плану дій на свободі. Принаймні, там був сякий-такий нагляд.Але ті, хто погано навчався, не хотів, або не міг, опинився над прірвою.В кращому випадку його кудись запхнуть на платне навчання в приватний навчальний заклад, задля того мама поїде до Італії, а в гіршому – сором перед сусідами, бо здобути якесь ремесло без диплома про вищу освіту – це ганьба. Ліпше тинятися по барах і нічних клубах з дипломом, ніж без нього. А якщо батьки куплять ще роботу за фахом, то лихо буде цілій державі.

Я не можу збагнути, яка користь з купівлі диплома, в кредит чи за готівку, але бачу нещасних дітей, які не знають, що їм робити. У яких немає мрії. Вони просто поринають у наркотичний віртуальний морок, де всі рівні, немає багатих і бідних, і де є ілюзія того, що ти чогось вартий.

Їхні батьки ще нещасніші, бо не виконали свого обов’язку – не дали дитині ремесла в руки, не підібрали для неї ролі в театрі життя.Вони вкладали гроші в комфорт і статусні речі, щоб захистити дитину від ровесників,і отримали байдужих зарозумілих манекенів з вічно заткнутими вухами. Вони не вели дитину за руку до дорослого життя, а кидали їй в акваріум корм.І тепер скількись там дітей викинуться на берег як кити і помруть хай не фізично, але морально.

Надто швидкий розвиток техніки, комунікацій, за якими не встигає розвиватися людина як особистість.Вона залишається в ембріональному стані в старій матриці, яка іржавіє і руйнується.

Я також не можу збагнути, що може дати ліберальна система освіти пострадянському молодому поколінню,яке не чуло слів «справедливість», «честь», «репутація», і не знає, як боляче розбитим губам казати правду, називати речі своїми іменами. А саме це єдиний шлях, щоб стати дорослим. «Коли я виросту» – казала собі я, плачучи від образи. І тому я виросла.


1 коментар »

  1. Зенон коментує:

    Ой, як слушно! На жаль, не побачу, що оте покоління набудує. Напевно, все таки не гірше нашого. Але морального непотребу появиться більше, ніж в мої часи – останні 25 років переконують у цьому.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *